Є що нам сказати?
Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або напишіть начальнику метрополітену.

Про стихійну торгівлю у переходах Київського метрополітену

Стихійна торгівля на території, що прилягає до станцій метрополітену, вже давно завдає пасажирам незручностей, а працівникам підземки – чимало клопоту. Ми розуміємо, що це проблема сьогодення для всіх місць, де є скупчення людей. А біля станцій метрополітену завжди людей найбільше. Працівники станцій, одночасно з виконанням основної роботи із забезпечення надійних перевезень пасажирів, змушені боротися з несанкціонованою торгівлею. На жаль, ця боротьба очікуваних результатів не дає, стихійна торгівля нарощує свої потужності і останнім часом стала серйозною проблемою і для пасажирів, і для метрополітену, який став заручником цього загальноміського явища.

Правилами користування метрополітеном, затвердженими Київською міською радою 20.01.1995 року, забороняється несанкціонована торгівля в метрополітені, яка, по суті, є порушенням громадського порядку. А право притягнути правопорушників до відповідальності за торгівлю з рук, згідно з Кодексом України "Про адміністративні правопорушення", мають лише працівники міліції.

Керівництво КП "Київський метрополітен" постійно звертається за допомогою до підрозділів міліції. На початку минулого року було ініційовано проведення спільної наради з керівництвом ГУ МВС України в м. Києві з попередження та припинення випадків стихійної торгівлі в метрополітені. За підсумками наради були створені спільні групи, які певний час перевіряли всі підземні переходи та прилеглі до станцій території метрополітену. Проте, після проведення перевірок, торгівля відновлюється.

Наказом начальника Головного управління МВС України в м. Києві від 17.01.2011 року № 5 було призначено відповідальних за кожний підземний перехід кожної станції метрополітену з числа начальників районних управлінь ГУ МВС України в
м. Києві, лінійного управління міліції з охорони метрополітену, командирів полків патрульної служби та міліції спеціального призначення. Інформація про оперативні телефони чергових частин підрозділів внутрішніх справ розміщена на станціях метрополітену, щоб кожний пасажир міг зателефонувати працівникам міліції та повідомити про наявність на станції стихійної торгівлі.

І хоча початок масштабної співпраці між підрозділами підземки та міліції щодо ліквідації стихійної торгівлі був дуже обнадійливим для метрополітену, у підсумку очікуваних результатів не отримано. При приїзді наряду міліції торгівля припинялася, але як тільки вони від’їдуть, знову поновлювалася.

Лише у четвертому кварталі 2011 року інспекторами мобільних груп метрополітену було здійснено 780 рейдів, під час яких виявлено 14588 місць несанкціонованої торгівлі. З них - 14400 місць стихійної торгівлі ліквідовано, 188 торговців на зауваження інспекторів загону оперативного контролю не реагували та відмовлялись припиняти торгівлю. На жаль, з часом збільшується число випадків злісної непокори з боку порушників правил користування метрополітеном, які відчувають безкарність за своє поводження.

Сьогодні комунальне підприємство "Київський метрополітен" не має можливості самостійно покінчити зі стихійною торгівлею. Бажаного результату можна було б досягти при умові, коли б співробітники міліції належно виконували покладені на них обов’язки з ліквідації місць стихійної торгівлі у підземних переходах. Стихійна торгівля може зникнути, якщо люди самі цього захочуть. Поки що – одні купують, тим самим підтримують цю незаконну діяльність, інші – нарікають на її існування.
 

Середня оцінка: 3.7 (3 голоси)

Коментарі

Щодо коментяря про музикантів

Щодо коментяря про музикантів - тут підтримую. Чесно кажучи, якщо хтось стане у переході (навіть наприклад між Хрещатиком та М.Н.) та буде грати ПРИ УМОВІ повного незаважання руху пасажирів - чому б, власне й ні. Ці люди зазвичай не залишають сміття, і інколи навіть мають співочий голос:) Але торгівці це дещо інше, навіть ті що торгують періодикою. Якщо в них стенд, то він часто зроблений з фанери і м'яко кажучи, це не дуже гарно виглядає. Але проблема в тому, що навіть якщо робити стаціонарні місця торгівлі, скажімо, ролети чи кіоски, виникає інша проблема -- утворюється потік пасажирів які медитативно так, непоспішаючи вивчають що саме продається. Це мінімум 70 см від простору для проходу, що дуже багато навіть не в годину пік, бо наші люди чомусь дуже нераціонально рухаються, тож утворюється тіснява (легко порівняти з тією ж москвою у годину пік, там хоч-не-хоч люди йдуть швидко і рядами, бо натовп 24/7). Вихід - можливо лише будівництво "панорамних" переходів, які споруджують останнім часом. Але що робити на станціях, де таких переходів немає?

На метро Харківська у

На метро Харківська у суміщенному переході у годину пік для проходу пасажирів залишається біля 1 метру. Жах. Що стосується "цим людям ніде працювати" - я їм співчуваю, але метрополітен важливіше.

Торгівлі не повинно бути у метро. Ніякої +1

Зверніть увагу на торгівлю "в самому" метро, коли по вагонам ходять!!!... Теж дуже дратує і заважає... Пластирі, ручки, церковні календарики, газетки/журнальчики і т.д. Невже люди дурні і не знають де це придбати окрім як у вагоні метро?!

Музикантів теж треба організувати правильно, як у Нью Йоркському метро...

так, торгівля у підземці − це повна дурня!

Але з іншого боку, цілком зрозумілі причини, чому її не годен припинити.

По-перше, мєнти беруть там взятки від торговців, і не цураються навіть щось здирати зі стареньких бабусь, що приїздять з передмість Києва.

По-друге, а куди тим людям діватися, за що жити??
Хіба для них створено робочі місця? Ні.
Хіба можливо пенсіонеру прожити на 800-1000 гривень?? − Теж ні!

Тому боротися з торгівлею, доки не буде усунено цих передумов − те саме, що й з вітряками!

Дайте людям належне місце роботи, створіть для них умови для самостійної підприємницької діяльності, а не обкладайте захмарними податками; розженіть під три чорти злочинно-підкупну міліцію − і створіть Варту Порядку з чистого листа, як це було зроблено у Грузії!!

І тоді стихійна торгівля взагалі зникне як явище, як роса на сонці!
При чому − всюди, а не лише у підземці!

торгівлі не повинно бути у метро. ніякої

торгівля - це ганьба для столичного метро. треба її прибрати, і навіть газети. на ці коряві столи і стенди гидко дивитись, а не те що куплять там газети. а продукти з землі, не уявляю як можна їх потім їсти, давать дітям.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <font>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Тест ім. Алана Тьюрінга. Введіть символи з зображення.
Фото Капча
Введіть символи з картинки.

Публічний аудит КП «Київський метрополітен»

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»

mastercard

Картка киянина

wifi

Довіряй ЗСУ!