Є що нам сказати?
Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або напишіть начальнику метрополітену.

Політехнічний інститут

Відкрита 5 листопада 1963 року у складі другої пускової черги метро.
Пасажиропотік: 29,3 тис.
Конструкція: тринефна пілонна глибокого закладення.

Станція з’єднується з наземним вестибюлем тристрічковим ескалатором. Вихід у місто на вулиці Ванди Василевської, Політехнічну, проспект Перемоги та до НТТУ "КПІ", Адміністрації метрополітену, НМУ ім. Богомольця, київського зоологічного парку.

Архітектура

Архітектори: Г. Головко, Є. Іванов, М. Сиркін.
Конструктори: В. Лисяк, І. Жуков.
Скульптор: В. Бородай.

Спорудження станції "Політехнічний інститут" планувалося у складі першого пускового комплексу метрополітену(про це мовилося у публікаціях преси 50-х, а в інтер'єрі про це свідчать ще ампірного стилю решітки на колійній стіні із роком пуску). Конструктивно, в основі станції застосовано не чавунні тюбінги, а аналогічні по характеристикам залізобетонні – цей винахід конструкторів київського філіалу "Метродіпротрансу" у майбутньому став широко застосовуватися у всьому Союзі, так як показав ряд значних переваг.
Інтер’єр станції відповідає вимогам того часу щодо боротьби з "надмірностями", але, проте, автори зробили декілька вигідних ходів. Пілони, облицьовані жовтуватим мармуром, звужуються донизу і мають вертикальні вентиляційні решітки. Карнизів на пілонах немає. У торці центрального залу - алегорична барельєфна композиція, присвячена освоєнню космосу - дівчина на тлі серпа та молоту. Лезо серпа переходить у трасу руху Супутника-1, що летить до сонця.

Наземний вестибюль знаходиться у будинку Адміністрації Київського метрополітену. З боку проспекту Перемоги, зверху будинку ще у 60-х роках вмонтовано емблему Адміністрації.

Фотографії

Станція "Політехнічний інститут"Станція "Політехнічний інститут". Панно центрального залу.

Ваша оцінка: Ні Середня оцінка: 3.8 (16 голосів )

mastercard

Картка киянина

Довіряй ЗСУ!

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»

Головні правила безвізового режиму з ЄС